Nová autobusová linka až pod vrchol Ještědu

Od 15.6.2024 se můžete pod vrchol Ještědu (přesně k parkovišti Ještědka, 600 metrů pod vrcholem) dostat nově zavedenou autobusovou linkou, která částečně nahradí přerušené spojení kabinovou lanovkou. Turistický autobus vyjíždí od konečné stanice tramvaje v Horním Hanychově, má dvě zastávky a konečnou na Ještědce, odkud se dá pěšky dojít k Ještědu za 15 minut.

Autobus jezdí v pracovní dny každou hodinu mezi 8:20 a 18:15, o víkendech a svátcích ještě častěji. 

Jízdní řád linky 79 pod ještěd

Vzpomínka na pana architekta Binara

17.6.2024. Dnes vzpomínáme na pana architekta Binara, autora původních interiérů Ještědu a blízkého spolupracovníka Karla Hubáčka. Právě dnes by totiž slavil své 93. narozeniny. Tady na Ještědu bychom mu upekli dort nebo koláčky, jako vždy v posledních letech, a s papírovou krabicí zazvonili u něj doma.

Uvedl by nás ke kulatému stolu v pokoji a nechal nás chvilku čekat… mezitím by vařil kávu a spolu s ní by jako vždycky přinesl něco malého k zakousnutí. Na otázku, jak se má a zda mu zdraví slouží, by s úsměvem jen mávl rukou a odpověděl: „…ale to víte, celkem dobře, s ohledem na věk.“. Jenže tohle vše už jsou jen vzpomínky,...

pokračovat

Naše pokoje

Ubytování na Ještědu je velký zážitek. Z každého pokoje je výhled, který vám jinde nenabídnou. A i v mlze si pobyt můžete užít - kde jinde vás nechají proletět se kosmickou raketou? Výběrem pokoje u nás nemůžete udělat chybu.

Prohlédnout

Restaurace

Restauraci na Ještědu otvíráme každý den v 11 hodin. Přes den můžete objednávat z denního menu chutná jídla s kratší dobou přípravy. Oproti tomu večer, kdy denní ruch upadá a atmosféra se mění, přichází večerní menu, ze kterého si vyberou i milovníci specialit. Na Ještědu jsou i další možnosti, jak se občerstvit.

podrobnosti

RESTAURACE NAD OBLAKY

Dárkové vouchery

Darujte voucher na Ještěd - po jeho zaplacení si budete moci vybrat z několika vzhledů a voucher hned vytisknout. Uplatnit ho lze na ubytování či služby restaurace. Využití najde jak v rodině tak jako originální dárek pro vaše obchodní partnery.

Koupit voucher Prodloužit platnost voucheru

KAREL HUBÁČEK 100

Karel Hubáček je významný český architekt, u něhož si právě v tomto roce připomínáme 100 let od jeho narození. Karel Hubáček je nejen autorem Televizního vysílače a hotelu Ještěd, ale i dalších významných staveb. Jako jediný architekt v České republice obdržel - právě v souvislosti se stavbou Ještědu - prestižní cenu Augusta Perreta od Mezinárodní unie architektů, a to v roce 1969, ještě několik let předtím, než byl Ještěd dostavěn a otevřen veřejnosti. Ještěd je dnes Národní kulturní památkou a byl veřejností zvolen za Stavbu XX. století. I 50 let od svého otevření Ještěd stále slouží účelu, pro který byl postaven - jako televizní vysílač a vyhledávaný hotel s oblíbenou restaurací

Ještěd slavil 50 let

AKCE UKONČENA K 10.1.2024. DĚKUJEME

V září 2023 slavil Ještěd 50 let od chvíle, kdy byl otevřen veřejnosti. Komu je v témž roce také 50 let, může slavit s námi zvláštním kódem, díky kterému získá 50% slevu na ubytování. 

Sleva platí na všechny rezervace s příjezdem říjen 2023 až 20. březen 2024. Slevu nelze použít pro balíčky ani sčítat s jinými slevami. Podmínkou je, aby při přihlášení do hotelu byl v každém pokoji se slevou alespoň jeden host s rokem narození 1973. Jinak bude muset být rezevace na místě doplacena. Slevu nelze uplatnit ani na doplňkové služby, přistýlky nebo platby za psy. Slevu nelze uplatnit zpětně na již vytvořené rezervace bez promokódu.

AKCE UKONČENA K 10.1.2024. DĚKUJEME ZA VÁŠ OBROVSKÝ ZÁJEM A VŠE NEJLEPŠÍ JEŠTĚDU I VÁM!

Oslavili jsme 25 let na Ještědu

Srpen 2021: Jsme tu s vámi už 25 let. Jako firma jsme v hotelu a restauraci na Ještědu začali působit v roce 1996 a na oslavu jsme v lednu a v únoru 2022 věnovali  stovky rezervací s 25% nebo i 50% slevou. V každém případě jsme vděční za každý den, kdy je hotel plný hostů - starat se o vás a vytvářet tu pravou atmosféru je naše největší radost.

Jsme také rádi, že Ještěd dnes bez nejmenších pochyb patří hlavně návštěvníkům z Česka. Pamatujeme doby, kdy to tak rozhodně nebývalo, ale ty už jsou dávno pryč. A ještě více jsme poctěni, když jsou mezi našimi hosty - a že mezi nimi jsou - lidé z Liberce nebo blízkého okolí. Těšíme se brzy opět nashledanou!

Rezervovat
Úžasné prostředí v oblacích, výborné jídlo a velmi vstřícná Obsluha od paní Moniky :) Eva & Pavel

Eva

Celkově je Ještěd krásné místo, kde lze strávit hezký čas s rodinou, pokoje i vše ostatní je velice elegantní a …

Michaela

Na Ještěd jsem se již chtěl dlouho podívat, a když hotel nabízel slevu všem, kdo slaví stejně kulaté narozeniny, věděl …

Ondřej

Nás výlet na Ještěd byl na kolech. Chválím, že si hosté mohou bez problému a bezpečně uložit kola. Jídlo v restauraci …

Miroslav

Dobrý den. Rádi bychom touto cestou chtěli poděkovat. Dne 23.7.2023 jsme navštívili Ještěd a vaši restauraci. Zážitek …

Marie Frydrychová

Hodnocení hostů

Zdejší počasí je divočina

Často je tu každou chvíli jinak, často úplně opačně, než dole ve měste.
Mrkněte se na aktuální počasí rovnou z našeho okna. Pokud tedy není zrovna zamrzlé...

počasí a webkamera

Co se děje nového?

Zůstaňte s námi ve spojení. A třeba nám i pošlete svůj zážitek z Ještědu. 
 

Facebook   Instagram

Historie budovy

Stavba Ještědu vzbudila obrovský ohlas u nás i ve světě, a to nejen kvůli svému jedinečnému tvaru, ale také pro svá unikátní technická řešení. Při stavbě v 70. letech autoři použili několik úplně nových technologií a materiálů.

Historie

Kde nás najdete

Horní Hanychov 153 | Liberec 8 | Česko | Tel. +420 485 104 291