Pracovní příležitosti

Přidejte se k týmu, který vede restauraci a hotel na Ještědu už 25 let. Podle recenzí hostů je za námi vidět dobře odvedená práce, která má smysl.

Hledáme kuchaře i brigádníky na léto 2021

Od 17.6.2021 je silnice z Liberce na Ještěd opět OTVEŘENÁ

Skvělá zpráva pro všechny - po roční uzavírce silnice, která vede z Liberce, Horního Hanychova směrem na Ještěd, je silnice opět otevřena. K nám nahoru se tedy autem dostanete z jakéhokoliv směru - z Liberce i od Českého Dubu.  

Press Kit

Píšete o Ještědu a chybí vám oficiální fotky? Potřebujete naše logo?

Soubory ke stažení

Najdete nás snadno

Když dáváte přednost klasice...

HOTEL JEŠTĚD
Horní Hanychov 153
460 08 Liberec 8
Česká republika

Provozovatel: Ještěd spol. s r.o. | IČO: 25008552

Napište nám

Jak se k nám dostanete?

AUTEM
Cesta na Ještěd je z hlavní silnice E442 značená. Po dobu uzavírky ulice Ještědské z Horního Hanychova na Výpřež je nutné zvolit objízdnou trasu. Jarní uzavírka platí od dubna do června 2021 a v tu dobu je možné přijet na Ještěd jen z druhé strany kopce – tedy od obce Světlá pod Ještědem nebo Křižany.
Míříte-li autem z Liberce, můžete zvolit trasu přes Šimonovice, Rašovku, Proseč pod Ještědem. Pokračujte do Světlé pod Ještědem a stoupejte až sedlo Výpřež, kde je odbočka na Ještěd.
Jedete-li od Prahy, je možné sjet z rychlostní silnice už v Hodkovicích nad Mohelkou, pokračovat na Český Dub, Světlou pod Ještědem a Výpřež, kde odbočíte na Ještěd.

PEŠKY
Na Ještěd můžete pěšky přijít po modré turistické značce z Horního Hanychova (3,4 km) nebo výletně přes Pláně pod Ještědem a dále po červené turistické značce až na vrchol k hotelu Ještěd (4,8 km).

KABINOVOU LANOVKOU NA JEŠTĚD
Z Horního Hanychova (konečná tramvaje) se ke kabinové lanovce vydejte podél centrálního parkoviště. Můžete jít buď po lesní cestě, která vás dovede k dolní stanici lanovky (800 m). Je možné využít i cestu po silnici, není tam však chodník a je delší. Kabinovou lanovkou budete během 4 minut na vrcholu Ještědu. K hotelu je to už pak jen pár kroků.

SEDAČKOVOU LANOVKOU SKALKA NA ČERNÝ KOPEC

Z Horního Hanychova můžete i sedačkovou lanovkou Skalka, která vás vyveze na sousední vrchol Černý kopec. Z něj se na Ještěd dostanete příjemnou 2 km dlouhou trasou po hřebeni (převýšení 140 m).